Az emberi aura: A személyiség láthatatlan kivetülése

2025.02.06

Minden ember körül van egy láthatatlan kisugárzás, amelyet nem fényből vagy gázból alkotunk, hanem a személyiségünkből, az energiánkból, a testbeszédünkből és a kimondott szavainkból. Ez a felhő, legyen az tudatos vagy tudattalan, hatással van a környezetünkre, befolyásolva, hogyan látnak és érzékelnek minket mások.

A téma alapját az a felismerés adja, amely egy baráti beszélgetés során merült fel, miszerint: elfojtom magamban a jó érzést. Azóta is rengeteget gondolkoztam ezen a kifejezésen: vajon hogyan és miért gátoljuk meg magunkban a pozitív érzelmeket? Legyen szó pénzről, egészségről, szabadidőről, családról, baráti kapcsolatokról és békés életről (ez sem utolsó tényező mostanság) a lehetőség mindenkinek adott. Mégsem találjuk a boldogságot. Adódik a kérdés, hogy mi a baj?
A pszichológia szerint az emberek nonverbális jelekből – mimika, testtartás, hanghordozás – vonnak le következtetéseket egymásról. Ez a társas észlelés része, amely befolyásolja a kapcsolatok alakulását. Egy nyugodt, kiegyensúlyozott ember jelenléte bizalmat ébreszthet, míg egy feszült vagy bizonytalan személy energiája nyugtalanságot kelt a környezetében. Valamint egy kétes, ingatag egyén megjelenése szórakoztató vagy akár félelmetes lehet egy idő után. Mondhatni, hiába jó valaki a "saját világában", hogyha emberileg nem tiszteli senki sem. Adódik a kérdés, hogy tényleg ennyire számítanak a társas kapcsolatok? Ha az egyén egészséges, elboldogul a mindennapokban és még megtakarítása is van, az már egy jó alap. Viszont mindenki arra vágyik, hogy kötődjön másokhoz és ezért a modern világban komplett személyiséget hozunk létre az ismerkedéshez, amely adott esetben eltér a valóságtól.

A láthatatlan felhő

A spirituális gondolkodásmódok szerint az embereket egy energiamező (aura) veszi körül, amely az érzelmi, a mentális és a fizikai állapotunkat tükrözi. A pozitív gondolatok és érzések erős, tiszta "felhőt" hoznak létre, míg a negatív vagy zavaros belső állapot elhomályosítja azt. A viselkedés valójában csak ennek a kivetülése.
Az említett láthatatlan erő formálásában a legfontosabb, hogy minél jobban ismerjük és elfogadjuk magunkat, így annál hitelesebben sugározhatjuk valódi személyiségünket. A belső harmónia és önelfogadás segít tiszta, kiegyensúlyozott energiát sugározni. Ezzel párhuzamosan a nyitott testtartás, a magabiztos hanghordozás és a szemkontaktus erősítheti a pozitív benyomást. Úgymond minden tekintetben a jó fellépésre kell törekedni.

Mit lát a külső szemlélő?

Akár tudatosan formáljuk, akár nem, a "felhőnk" befolyásolja, hogyan viszonyulnak hozzánk mások. Azok, akik körül jóságos, meleg energiát éreznek, gyakran vonzóbbnak és megbízhatóbbnak tűnnek a társas helyzetekben. Ezzel szemben a negatív vagy bizonytalan kisugárzás távolságtartásra késztetheti a környezetet, vagy inkább elkerülő magatartásra.
Az embereket körülvevő erő valóban létezik, még ha nem is fizikai értelemben. Legyen szó pszichológiai vagy spirituális értelmezésről, mindannyian hatással vagyunk a világra az általunk kibocsátott energiával. A saját érzéseink tudatos formálása segíthet abban, hogy jobb kapcsolatokat építsünk, sikeresebbek legyünk és harmonikusabb életet éljünk. Ha odafigyelünk gondolatainkra, emócióinkra és azok sugárzására, nemcsak a saját közérzetünket javíthatjuk, hanem pozitívabb légkört teremthetünk mások számára is.

Szabó Máté